hfr
25 آذر 1401 - 15:57

کمیسیونی که زنان را درجه‌بندی کند حق صدور رای علیه ایران را ندارد

اردبیل - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: کمیسیونی که زنان را در دنیا درجه بندی کند حق صدور رأی علیه ایران و اخرج ما را از کمسیون زن سازمان ملل ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر اردبیل با ارائه تحلیلی از روند سبک مدیریتی آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها اظهار کرد: آمریکا و هم‌پیمانان این کشور از اروپا که خود را جامعه جهانی می‌نامند داعیه مدیریت بر دنیا را دارند و نظم نوین برای دنیا تعیین کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: هر کشوری که با آن نظم همکاری نکند آن کشور را کشور عاصی، کشور سرکش و محور شرارت معرفی می‌کنند و او را در دنیا منفورترین می‌کنند مدیریت اختاپوسی آنها بر دنیا دو مشکل عمده دارد اول پمپاژ دروغ، تسویل، دجل و قلب واقعیت‌ها برای مردم دنیاست.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: شاخص بزرگ امپراطوری رسانه‌ای آنها "دروغ" است آنها آژانس‌هایی را درست کرده اند که کار آنها تولید انبوه اخبار جعلی است این آژانس‌ها در حجم گسترده‌ای سفارش می‌گیرند و ملت‌های دنیا را بمباران خبری می‌کنند به راحتی کانال‌های مخالف را از ماهواره‌ها حذف می‌کنند تا ملت‌ها کاملاً کانالیزه شوند و افکار عمومی دنیا با دست آنها مهندسی شود.

عاملی اضافه کرد: آنها ده‌ها سرباز، افسر و ژنرال از داخل و خارج کشور در اختیار دارند خداوند در قرآن فرموده این حرکت شیطانی از اول بوده و امر جدیدی نیست ما هرگاه پیامبر فرستادیم فوراً شیاطین جن و انس در کنار آن پیامبر شروع به تبلیغات با شعارهای جذاب و فریبنده می‌کردند.

خطیب جمعه اردبیل در ادامه به تبیین مدیریت دوگانه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها پرداخت و گفت: مشکل دوم مدیریت امروز دنیا حاکمیت مغایر مزدوجه و دوگانه است با دو پیمانه متفاوت که عرب‌ها به آن الکیل بمکیالین می‌گویند اداره می‌شود در روزهای اخیر مردم انگلستان در اعتراض به اوضاع معیشتی که بعد از جنگ اوکراین و قطعی گاز روسیه درست شده اعتراض کردند.

عاملی اضافه کرد: ۲ هفته پیش یک اسرائیلی در حمله فلسطینی‌ها کشته و عده‌ای زخمی شدند وزیر خارجه بریتانیا با عصبانیت گفت چرا اغتشاشات در فلسطین به پایان نمی‌رسد هر چه سریع‌تر باید به این اغتشاشات نقطه پایان گذاشته شود و نباید هیچ اسرائیلی کشته شود اما از آن طرف کشورهای اروپایی و آمریکا نهایت تقلا را می‌کنند تا ناآرامی‌ها در ایران ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: یکی از ناجوانمردانه‌ترین روش آمریکا وارد کردن سلاح‌های گرم مخصوصاً هفت تیر به داخل ایران است البته آمریکا حق دارد این گونه با ایران معامله بکند چرا که او با از دست دادن ایران استراتژیک‌ترین نقطه دنیا را از دست داده است.

عاملی با اشاره به ورود اخیر سلاح‌های آمریکایی به داخل کشور تصریح کرد: آنها به ورود سلاح خیلی امید بسته اند جان بولتون که همیشه از حرف‌هایش بوی خون می‌آید اخیراً با خوشحالی گفت مژده مژده که ما سلاح‌های زیادی را داخل ایران کرده ایم.

وی خطاب به جوانان بیان کرد: من به جوانانی که دل در گرو ایران مقتدر، عزیز، پرهیبت و با تمامیت ارضی دارند می‌گویم شبکه سعودی در ۵۰ روز گذشته ۲۵ چهره تجزیه طلب را آورده ۱۲۰ بار برای این شبکه برنامه اجرا کرده اند آیا این برای یافتن راه کافی نیست؟ او که می‌گوید کشور شما را تجزیه می‌کنیم آیا رواست که ما با آرامش خاطر پای صحبت این کانال کینه‌توز بنشینیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ممنوعیت نصب اپلیکیشن تیک تاک برای کارمندان آمریکایی که اخیراً تصویب شد، خاطرنشان کرد: این هفته مجلس آمریکا تصویب کرد که کارمندان ادارات در آمریکا حق نصب تیک تاک چینی را که دو سوم جوانان آمریکایی از آن استفاده می‌کنند ندارند این جدیدترین اقدام از طرف قانون گذاران آمریکا علیه شرکت‌های چینی برای حفظ امنیت آمریکا و حفاظت آمریکا از تجسس چینی با تیک تاک می‌باشد.

عاملی گفت: چگونه برای شما ممنوعیت بعضی شرکت‌های اینترنتی مجاز می‌شود و دلیل می‌آورید که امنیت کشور برای ما مهم است اما اگر ایران چنین اقدامی را انجام دهد فریاد شما گوش فلک را کر می‌کند که ایها الناس بیایید در ایران آزادی بیان از بین رفته است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به ابعاد اخراج ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل تصریح کرد: این هفته اسرائیل گلوله را در خیابان به مغز یک دختر ۱۶ ساله خالی کرد جنایات آن قدر وحشتناک بود که خود دولت نامشروع اسرائیل اقرار به جنایت کرد این روزها که دولت‌های اروپایی متناوباً علیه ایران بیانیه می‌دهند و تحریم وضع می‌کنند چرا در حق آن دخترک مظلوم حرف نمی‌زنند.

عاملی ادامه داد: آمریکا که با تهدید از کشورهای خاص رأی گرفت که ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل خارج شود چرا در حق این دخترک فلسطینی و در حق شیرین ابوعاقله خبرنگار آمریکایی فلسطینی الاصل که او نیز مغزش در خیابان با گلوله متلاشی شد حرف نمی‌زند و اسرائیل را از کمیسیون مزبور بیرون نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه کشورهای غربی انسان‌ها را درجه بندی کرده اند، اظهار کرد: کمیسیونی که زن‌ها را درجه بندی کرده حق صدور رأی درباره ایران و زن ایرانی که ۴۳ سال شاخ آمریکا را شکستند ندارد.

عاملی با تاکید بر اینکه من یقین دارم که زنان و دختران ایرانی بهتر از مردان ماهیت شما را می‌شناسند و برای مصوبات شما حسابی باز نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: وزیر خارجه آلمان این هفته گفت حقوق بشر تقسیم ناپذیر است جمله بسیار خوبی است چون بشر تقسیم ناپذیر است از این وزیر می‌خواهیم با شجاعت و شهامت بگوید دختر ۱۶ ساله فلسطینی که این هفته مغزش با گلوله اسرائیل داغون شد بشر است و حقوق مترتب بر بشر بودن قابل تقسیم نیست.

تخصص در انتصابات در اولویت باشد

امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه قرار شده مشکلات و مطالبات معقول و منطقی ملت ما در خطبه‌های نماز جمعه بیان شود، افزود: در این خطبه از نمایندگان مجلس می‌خواهیم در راستای دفاع از حقوق ملت و در مسیر دفاع از شایسته سالاری و دفاع از حریم تخصص تصویب کنند که از این به بعد در تمام رده‌های مدیریتی از وزارت تا پایین‌ترین سطح مدیریت باید فردی نصب شود که در آن سِمَت تخصص دارد.

عاملی با تاکید بر اینکه نصب افراد غیرمتخصص به مسئولیت‌های حساس هم اهانت به تخصص است هم اهانت به دانش آموختگان آن رشته است، گفت: این اقدام ضربه به پیشرفت کشور اضاعه باور و وثوق به نظام اسلامی است و گاهی ممکن است اعتماد جوانان تحصیل کرده را نسبت به دین و باورهای دینی ضایع کند.

وی بیان کرد: در روزگاری که سرعت تحولات علمی به حد اعجاز رسیده انتصاب فرد غیرمتخصص به یک پست حساس به هیچ وجه قابل دفاع نیست گاهی می‌گویند مدیریت بالاتر از تخصص است در حالی که جمع بین مدیریت و تخصص محال نیست.

منبع: مهر
شناسه خبر: 914219