hfr
28 آذر 1401 - 18:53

نیروهای سازمان ملل در کرانه باختری مستقر شوند

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار استقرار نیروهای گشتی سازمان ملل در مناطق مختلف کرانه باختری برای رصد و مستندسازی اقدامات ارتش و شهرک نشینان صهیونیست شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سما، «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین خواستار استقرار نیروهای گشتی سازمان ملل در مناطق مختلف کرانه باختری برای رصد و مستندسازی اقدامات ارتش و شهرک نشینان صهیونیست شد.

وی در جریان نشست هیئت دولت تشکیلات خودگردان فلسطین با اشاره به اعدام میدانی شهروندان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی و تشدید تروریسم نظامیان و شهرک نشینان این رژیم، گفت: سازمان ملل بیش از ۴۰۰ خودرو و هزار کارمند دارد که می تواند از آنها برای رصد اقدامات نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست به منظور محاکمه آنها استفاده کند.

وی همچنین با اشاره به اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی نیز گفت: این اظهارات به حق فلسطینیان برای تشکیل کشور مستقل خود لطمه می ‌زند، این حق فلسطینیان است که خون ‌های زیادی برای آن داده شده و قوانین بین ‌المللی نیز آن را به رسمیت شناخته است بنابراین با اظهارات هیچ یک از مسئولان صهیونیست از بین نخواهد رفت و ملت ما هرگز تا دستیابی به حقوق کامل خود دست از مبارزه برنخواهد داشت.

پیش از این نیز وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرده بود که سکوت جامعه بین الملل در قبال جنایت های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین نشان دهنده دروغ بودن ادعاهای حقوق بشری برخی کشورها و استانداردهای دو گانه این کشورهای در مسئله حقوق بشر است.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه ای ضمن ابراز شگفتی شدید از عدم واکنش بین المللی در قبال تروریسم شهرک نشینان صهیونیست و حملات آنها به فلسطینیان و منازل آنها در شهر الخلیل، افزود: محکوم کردن جنایت های رژیم صهیونیستی توسط فرستاده سازمان ملل به خاورمیانه کافی نیست.

منبع: مهر
شناسه خبر: 920495